Kliknij i zapisz się on-line na szkolenie
Kliknij i pobierz artykuł PDF!
Włoski Instytut Estetyki Twarzy
Gaginety

Włoski Instytut Estetyki Twarzy we współpracy
z włoskim stowarzyszeniem POIESIS (WŁOCHY)

„Stomatologia Kosmetyczna dla Stomatologów, czyli
Nowe wielokierunkowe podejścia do estetyki twarzy polegające na łączeniu technik medycyny estetycznej
i stomatologii kosmetycznej w zabiegach estetyki twarzy i uśmiechu.
Zabiegi estetyczne na tkankach miękkich w stomatologii.
Nowe, praktyczne metody poprawiające piękno twarzy i uśmiechu poprzez zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.”


Współczesna stomatologia przywiązuje wielką wagę do efektów estetycznych: uśmiech, jak również zadbany, estetyczny wygląd, są niezwykle ważne w naszych kontaktach prywatnych i zawodowych.

Stomatologów prosi się o stworzenie jak najlepszego uśmiechu, poprzez zmianę wyglądu nie tylko zębów, ale także wszelkich elementów tworzących uśmiech na całej powierzchni twarzy.

Plany zabiegów stomatologicznych muszą współgrać z zabiegami, którym poddaje się tkanki miękkie twarzy, podobnie jak do cennego obrazu dobiera się ładną ramę.

Analiza twarzy stanowi pierwszy ważny krok, który należy podjąć, gdy mówimy o całościowym programie zabiegów. Nowa filozofia to globalne podejście do wyglądu twarzy, wewnątrz oraz wokół jamy ustnej. Przedmiotem zainteresowania Zintegrowanej Stomatologii Estetycznej są zęby, skóra, tkanki miękkie, ale przede wszystkim aspiracje i dobre samopoczucie pacjenta.

Nowa generacja produktów podawanych drogą iniekcji została opracowana do osiągnięcia celu jakim jest uzyskanie maksymalnej estetyki wyglądu twarzy. Tak innowacyjne i interdyscyplinarne podejście urzeczywistniło się dzięki ewolucji zabiegów opartych na iniekcjach do odmładzania twarzy, które powiększają objętość i regenerują tkanki miękkie.

Strategia, która zostanie zaprezentowana, wykorzystuje wysoce oczyszczony kwas hialuronowy (pozbawiony resztek białek, kwasu nukleinowego oraz rozpuszczalnika) i skuteczną synergię pomiędzy wolnym kwasem hialuronowym oraz kwasem hialuronowym z wiązaniami poprzecznymi.

Frakcja wolna o powolnym uwalnianiu musi posiadać określoną masę cząsteczkową, aby zoptymalizować bodźce działające na receptory komórkowe.

Zapraszamy Lekarzy Stomatologów do uczynienia pierwszego kroku w praktycznym wykorzystaniu najnowszych osiągnięć Medycyny Kosmetycznej i wykorzystania zupełnie nowych możliwości zabiegowych w gabinetach stomatologicznych.

W pasjonujący świat Zintegrowanej Stomatologii Kosmetycznej wprowadzi Państwa Dr Ezio Costa.