Kliknij i zapisz się on-line na szkolenie
Kliknij i pobierz artykuł PDF!
Kwas HIALURONOWY
Gaginety

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem, czyli rodzajem mukopolisacharydu występującym zwłaszcza w skórnej macierzy pozakomórkowej zbudowanej z elementów włóknistych (kolagen, elastyna). Jego zadaniem jest utrzymanie nawilżenia (warto wiedzieć, że jeden gram kwasu hialuronowego może związać około 6 litrów wody) włóknistych elementów oraz ułatwianie transportu substancji odżywczych do komórek. Kwas hialuronowy posiada również właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne.

Najwięcej, bo aż 50% całego kwasu hialuronowego jest w skórze, gdzie kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Wraz z procesem starzenia się organizmu ilość kwasu maleje, a w naturalnej konsekwencji skóra człowieka traci swój młodzieńczy wygląd i staje się podatna na powstawanie zmarszczek.

Głównym składnikiem wypełniaczy Stomygen® jest usieciowany kwas hialuronowy (pochodzenia niezwierzęcego) otrzymany w procesie fermentacji bakteryjnej oraz bufor fosforanowy i woda, dzięki czemu otrzymano gotowy roztwór do iniekcji podskórnych.

Wypełniacze Stomygen® charakteryzują się najlepszymi parametrami chemiczno-fizycznymi.

Wypełniacze tkanek miękkich Stomygen® powstają przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologii medycznych (nowoczesna metoda cross-linkingu) dzięki czemu stworzono najnowszej generacji wypełniacz z minimalną ilością współczynnika sieciującego (BDDE).


PROCENT ZANALIZOWANYCH CZYNNIKÓW BDDE W PRODUKTACH STOMYGEN

JEST 20 RAZY NIŻSZY NIŻ WARTOŚĆ ZADEKLAROWANA W WYPEŁNIACZACH

ZAAKCEPTOWANYCH PRZEZ FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków).
 

            

Stomygen® zapewnia optymalne właściwości plastyczne produktu, dzięki czemu lekarz może podać go w sposób niezwykle precyzyjny. Wyjątkowa czystość i stabilność produktów Stomygen® zapewnia maksymalne bezpośrednio i najwyższy komfort pacjenta. Stomygen® gwarantuje łatwość zabiegu dla lekarza , a jednocześnie minimalizuje ryzyko ewentualnych procesów zapalnych i innych reakcji niepożądanych, które mogą wystąpić w przypadku użycia produktów o niestałych parametrach fizyko-chemicznych.